Sıkma Zeytinyağı


  • 250,00TL


Mevcut Seçenekler:
Hücre ve dokuların yaşam sıvısı kabul edilen yağlar, bir insanın yaşamını devam ettirebilmesi için ihtiyaç duyduğu enerjinin de kaynağıdır. Soğuk sıkım yöntemi ile elde edilen zeytinyağları, içerdiği sağlık bileşenleri ile vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir, hormon gelişiminden kalp sağlığına kadar pek çok konuda kaliteli yağ dokusu ve hücre gelişimi sağlar. Değerli içerik ve bileşenleriyle soğuk sıkım zeytinyağının 6 büyük faydası;


1- Antioksidan Zengini İçerik: Soğuk sıkım zeytinyağı “Fenol” bileşenleri yönünden zengindir. Fenol güçlü bir antioksidandır ve pıhtılaşmayı önleyen yapısı ile de kalp sağlığı için değerli bir kalkan görevi üstlenir. Zeytinin içeriğinde polifenol yapısı vardır. Bu polifenoller solunum ve sindirim sistemi hastalıklarına neden olan mikroorganizmaların etkisiz hale getirilmesinde etkilidir. Soğuk sıkım zeytinyağı antibiyotik görevi üstlenerek vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir, hastalıklarla mücadele etmeye yardımcı olur.


2- Kolesterol Düşürür-Kanseri Önler: Fenol bileşenleri açısından zengin soğuk sıkım zeytinyağı tüketiminin vücut üzerinde bilinen en büyük özelliklerinden biri kolesterol düşürücü etkiye sahip olduklarıdır. Oysa sahip olduğu bu değerli içerikle soğuk sıkım zeytinyağları; iltihap kurutmadan, bazı kanser türlerinin oluşumunu engellemeye; kanamayı durdurmaktan merkezi sinir sistemi dejenerasyonu önlemeye kadar geniş alana yayılmış birçok faydası da vardır.


3- Omega 3 ve 6 Deposudur: Soğuk sıkım tekniği, Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri de içerir. Omega yağ dengesi, hem kalp hem de bağışıklık sistemi için gereklidir. Soğuk sıkım zeytinyağının düzenli kullanımında, vücudun ihtiyacı olan Omega yağ bileşenleri karşılanacak dolayısıyla da kalp sağlığı başta olmak üzere diyabet, kanser, obezite, hücre yıkımı gibi hastalıklardan kişinin korunması sağlanacaktır.4- Hücre Gelişimini Destekler-Yaşlanmayı Geciktirir: Soğuk sıkım zeytinyağı, vücudun dışarıdan desteğine ihtiyaç duyduğu beta-karoten, C, D, E, K vitaminleri, selenyum, çinko ve polifenoller içerir. Bu içeriği ile güçlü bir antioksidandır. Düzenli olarak soğuk sıkım zeytinyağı tüketimi antioksidan yönünden zengin beslenme modeli ile yaşlanma geciktirici ve hücre gelişimini destekleyici yapı taşlarının kurulmasına yardımcı olur. Böylelikle daha genç ve daha sağlıklı ışıltılı cilt yapısına sahip olursunuz.


5- Alzheimer İle Mücadele Eder-Oluşumunu Geciktirir: Soğuk sıkım zeytinyağı, Alzheimer (beyin bunaması) hastalığı ile mücadelede etkili E vitamini ve temel yağ asitleri yönünden zengindir. Bir çorba kaşığı soğuk sıkım zeytinyağı, günlük alınması önerilen E vitamini miktarını içerir. E vitamini ve temel yağ asitleri, insan beynini virütik ve toksik saldırılara karşı koruyarak hücreler arasındaki bağı koruyarak Alzheimer hastalığında korur ve gecikmesini sağlar.


6- Etkili Bir Ağrı Kesicidir: Soğuk sıkım zeytinyağı, zeytinin içeriğinde bulunan, genellikle ağrı kesici ilaçların üretiminde kullanılan ibuprofen içermektedir. Bu madde bir tek soğuk sıkım yöntemi ile hazırlanan zeytinyağlarında günlük tavsiye edilen kullanım miktarı korunarak çıkarılabilmektedir. Her gün düzenli olarak 50 gr soğuk sıkım zeytinyağı tüketimi, migren ve eklem ağrılarına kadar tüm ağrıların azaltılması hatta kaybolmasında en doğal yöntemdir. Özellikle iltihaplı romatizma, kireçlenmeye bağlı eklem, kas ve mafsal ağrıları, baş -boyun tutulmaları gibi eklem ve kas bölgelerinde meydana gelen ağrılar, soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiş zeytinyağıyla yapılacak masaj yöntemiyle en aza indirgenebilir.

Yorum Yap

Doğrulama Kodu